Ordu52 Web Sitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım

UlaşımErenli köyü, Ordu ilinin merkez köylerinden olup, Ordu şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. Ordu ilinden Erenli köyüne gitmek isteyenler, Ordu – Giresun istikamet yönünde bulunan Melet köprüsünü geçtikten sonra sağ (Kayabaşı köyü) tarafa dönerek, sırasıyla Kayabaşı köyü, Zafer köyü, Gökömer köyü, Hürriyet köyü inören mahallesi, Hürriyet köyü ve Cumhuriyet köyü, Gerce köyü istikametine giderken Turnasuyu ırmağı üzerinde bulunan köprüden geçtikten sonraki varacağımız ilk köydür. Kendi araçları ile Erenli köyüne gitmek isteyenler bu yolu takip etmeleri gerekmektedirler. Bu şekilde gidenler eski yol istikametini takip etmiş olurlar ve km de biraz daha uzamış olur.

Ama Erenli köyü için Köyün aşağı kısmında bulunan Kemer köprü diye adlandırılan yere yeni bir köprü yapma calışmaları vardı. Yeni köprü calışmaları nihayet bitti ve Erenli köyünün yolu biraz daha kısalıp, şehire olan uzaklık kilometresi eski yoldan 33 km. iken şuan 27 km. inmiş oldu.. Bu durumda inören mahallesini geçtikten sonra Hüriiyet köyüne varmadan yeni yolu takip edebiliriz.

Erenli köyü için çalışan köy minibüsleri vardır. Bu minibüsler şehir merkezinde bulunan fiskobirlik, turist otel civarından veya eski üst geçit civarından kalkış yaparlar. Erenli köyünün minibüs duraklarını bilmeyenler, Erenli köyü minibüsleri veya eski adı ile Mahmuteren köyü minibüslerinin duraklarını bu civarda sordukları zaman bulmaları mümkündür.

Erenli köyünün yolları Gökömer köyüne kadar asfaltlanmıştır. Diğer kısımların ise asfaltlanması için calışmalar vardır. Asfaltsız olan yollar ne kadar asfalt olmasa dahi oldukca geniş ve temizdir.

Erenli köyüne seyahat edenlere hayırlı yolculuklar dileriz


Yukarı Çık