Selimiye Camii
Öğrencilerimizin katılım belgesi ve karne sevinci | Hildesheim Selimiye Merkez Camii
+49 5121 512860

Sosyal Medyada Biz

Öğrencilerimizin katılım belgesi ve karne sevinci

Hildesheim Selimiye Merkez Camii’nde eğitim gören öğrenciler için 12.05.2018 tarihinde karne ve katılım belgesi programı yapıldı. Program İstiklal Marşı’nın okunması ve öğrencilerin okuduğu Kuran tilavetiyle başlayıp, Dernek yönetim adına konuşan sekreter Osman Osman Demirtaş’ın selamlama konuşması ve öğrencilere nasihatleriyle devam etti. Minik öğrencilerin, bir yıl boyunca öğrenmiş oldukları duaları ve sureleri okudukları program, Selimiye Merkez Camii öğrencilerinden oluşan İlahi korosunun okuduğu İlahilerle devam etti. Öğrenciler, karagöz hacivat konulu tiyatro gösterisini sundular. Çeşitli şiirler okudular. Daha sonra Din Görevlisi Abdülkerim Doğan, eğitimin ve ilmin önemiyle alakalı bir konuşma yaptı.

Diyanet işleri başkanlığı tarafından hazırlanan Fitre ve Zekat sunumunun ardından, Türkiye’den misafir olarak gelen, Diyanet İşleri Başkanlığında 45 yıl çeşitli görevlerde ülkemize hizmet etmiş ve emekliye ayrılmış olan İbrahim Gündüz fitre ve zekat hakkında açıklamalarda bulundu.

Camiimizde eğitim gören yaklaşık 80 öğrenciye Katılım belgeleri ve karnelerinin yanı sıra Dernek yönetimi tarafından hediyeler verildi.

Daha sonra Selimiye Merkez Camii kadın kolları tarafından organizesi yapılan kermes etkinliğine geçilerek program sona erdi.

13 Mayıs 2018
2.601 kez görüntülendi