Selimiye Camii
Hildesheim Selimiye Merkez Camiinde Afrin'den Ülkemize Sığınan Mültecilere Yardım Kampanyası | Hildesheim Selimiye Merkez Camii
+49 5121 512860

Sosyal Medyada Biz

Hildesheim Selimiye Merkez Camiinde Afrin’den Ülkemize Sığınan Mültecilere Yardım Kampanyası

Hildesheim Selimiye Merkez Camii Derneği Afrin’den Türkiye’ye sığınan mültecilere destek olmak üzere yardım kampanyası başlattı.
Dernek Başkanı Süleyman Sönmez, Afrin’den Türkiye’ye sığınan mültecilerin Hildesheim Selimiye Merkez Camii Cemaatinin yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla bu Kampanyayı başlattık, Vatanlarından ayrılarak Ülkemize sığınanlara bu soğuk günlerde bir nebzede olsa
sıcak bir ortam sağlıyabiliyorsak ne mutlu bize, onların her zaman yanlarındayız, bizimkisi çam sakızı, çoban armağanıdır” dedi.
Hildesheim Selimiye Merkez Camii bünyesinde yapılan Lahmacun ve Hamsi Şenligi gibi etkinliklerden elde edilen gelirlerde bu kampanya süreci içinde Afrin’den ülkemize sığınan mültecilere verilmek üzere Türk Kızılayına gönderilecektir.
Bayan cemaatimizde bu kampanyaya büyük destek vererek onların yanında olduklarını, bu kış gününde yalnız olmadıklarını ifade etmek üzere bu kampanyayı yaparak onlara destek olduklarını açıkladılar.

26 Şubat 2018
2.299 kez görüntülendi