Selimiye Camii
Hildesheim Selimiye Merkez Camii Temel Dini Bilgiler Yarışmasında İkinci Oldu | Hildesheim Selimiye Merkez Camii
+49 5121 512860

Sosyal Medyada Biz

Hildesheim Selimiye Merkez Camii Temel Dini Bilgiler Yarışmasında İkinci Oldu

T.C. Hannover din hizmetleri Ataşeliği Hannover  bölgesinde faaliyet gösteren Ditib camilerinde eğitim ve öğretimine devam eden öğrenciler arası Temel Dini Bilgiler ve Genel Kültür yarışması Ditib Garbsen Kocatepe Camiinde yapıldı.
Yarışma Kuranı kerim okunmasıyla  başlayıp, Zekeriya Yaşar hocanın yarışmanın usul ve esaslarıyla ilgili katılımcıları  bilgilendirerek bu güzel organizede emeği geçen Garbsen Kocatepe Camii cemiyetine teşekkür etmesi ile devam etti. Yaklaşık 150 kişinin izlediği yarışma çok çekişmeli geçti.
Kıyasıya yarışmanın sonunda Camiimiz adına yarışan öğrencilerimiz Beyza Demirtaş, Afra Şahanoğu ve Muhammed Turan Urkaç Camiimizi en güzel şekilde temsil ederek ikinciliği elde ettiler.

Yarışmada ikinciliği elde eden öğrencilerimize Hannover din hizmetleri Ataşeliği tarafından ikincilik ödülü olarak 75’er Euro para ödülü verildi. Öğrencilerimizin eğitimlerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı başta hocalarımız olmak üzere, katılım gösteren tüm öğrencilerimiz ve Velilerine çok teşekkür ediyoruz.
Güzel bir ev sahipliği örneği sergileyen Garbsen Kocatepe Camii yöneticilerinin yaptıkları ikramların ardından yarışma sona ermiş oldu.

18 Şubat 2018
4.782 kez görüntülendi